: Traja kamoši a fakticky fantastický poklad

Autorka: Barbora Kardošová
Knižná predloha: Traja kamoši a fakticky fantastický poklad
Vydavateľstvo Slovart 2016

Ilustrátorka: Katarína Slaninková

Dramaturgia: Zuzana Kolmosová
Hudobná dramaturgia: Lída Hodulíková a Matúš Wiedermann
Zvuková realizácia: Ľubica Olšovská
Réžia: Eva Borušovičová

Pokračovanie spracovania literárnej série Barbory Kardošovej. Hlavný hrdina Juraj má svoj fantastický bunker a v ňom svojich svetových kamošov – koňa doktora Haflinga, psa agentku Bondy a mačku slečnu Mliečnu. Ku šťastiu mu ešte chýba nájsť poklad profesorky Angeliky Múdrej.

Barbora KARDOŠOVÁ (1969)

/ spisovateľka, scenáristka, dramaturgička

Vyštudovala filmovú a televíznu scenáristiku a dramaturgiu na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Je autorkou kníh pre dospelých Šialene milovaná (2000) Anjeli nespia (2005), Sladko v ústach (2009), Vydať sa a zomrieť (2011), Medium love – Láska ako stejk (2012) a 33 prípadov Kristy B. (2016). Okrem tvorby pre dospelých sa venuje aj písaniu kníh pre deti. V roku 2015 jej vyšla kniha Traja kamoši a fakticky fantastický bunker, o rok neskôr nasledovalo jej pokračovanie pod názvom Traja kamoši a fakticky fantastický poklad. Knižka získala ocenenie Najkrajšia detská kniha jesene 2016. Neskôr nasledovali ďalšie dve knihy Traja kamoši a fakticky fantastický výlet (2019) a Traja kamoši a fakticky fantastický zázrak (2022). Všetky štyri ilustrovala Katarína Slaninková.

Katarína SLANINKOVÁ(1975)

/ výtvarníčka, ilustrátorka

Vyštudovala Katedru voľnej grafiky VŠVU v Bratislave a VŠUP v Prahe, ateliér grafického dizajnu. Venuje sa najmä kresbe, no zaoberá sa aj maľbou a ilustráciou. Je autorkou ilustrácií ku knihám Naša mama je bosorka (Gabriela Futová, 2000), Rozprávky z Horského parku (Monika Marettová, 2004), Veselé počítanie (Táňa Pastorková, 2008), Traja kamoši a fakticky fantastický bunker (Barbora Kardošová, 2015), Učíme sa písať číslice (Táňa Pastorková, 2016), Traja kamoši a fakticky fantastický poklad (Barbora Kardošová, 2016), Traja kamoši a faktický fantastický výlet (Barbora Kardošová, 2019), Traja kamoši a fantastický zázrak. Fakticky. (Barbora Kardošová, 2022) a mnohých ďalších. Viackrát získala ocenenie Najkrajšia kniha (napr. v roku 2015 za knihu Turci, Habsburgovci a iné pohromy, v roku 2016 za knihu Traja kamoši a fakticky fantastický poklad). Svoje diela vystavovala v Japonsku, Egypte, Srbsku, Maďarsku a Bielorusku.